خريد برق مولدهاي مقياس کوچک دست دوم ممنوع شد+ ابلاغيه جديد

توانير با صدور اطلاعيه اي اعلام کرد: از اين پس عقد قراردادهاي خريد تضميني برق فقط با شرط نو بودن ماشين آلات صورت مي پذيرد. همچنين در خصوص قراردادهايي که قبلا بدون قيد نوع دستگاه مبادله گرديده و سرمايه گذاران مربوطه تاکنون نسبت به خريد دستگاه اقدام ننموده اند نو بودن ماشين آلات ملاک عمل خواهد بود.

به گزارش برق نيوز آرش کردي در باره مشکلات احتمالي ناشي از اين ابلاغيه جديد گفت: شرکت هايي که قبلا نصب و راه اندازي کرده اند مشمول اين ابلاغيه نيستند و از اين بابت براي آنها مشکلي بوجود نخواهد آمد.

وي همچنين در خصوص برخي از شرکت هايي که قبلا بدون اطلاع از اين مصوبه اقدام به خريد مولدهاي مقياس کوچک دست دوم کرده اند و در انبار آنها قرار دارد گفت: در اين موارد با ارائه مدارک و مستنداتي که نشان دهنده اين باشد که خريد قبل از تاريخ 4 آبان ماه صورت گرفته است مشکلي بوجود نخواهد آمد و مانند گذشته و قبل از اين ابلاغيه باآنها رفتار مي شود.

شرکت هاي فعال در زمينه احداث مولدهاي مقياس کوچک در کشور که توانسته باشند بالاي 20 مگاوات نيروگاه توليد پراکنده کوچک نصب و راه اندازي کرده باشند شايد به اندازه انگشتان هر دو دست هم نرسند اما اين ابلاغيه براي آنها مشکلاتي را در پي داشته است.

گفتني است انرژي الکتريکي توليدي مولدها بسته به راندمان کاري بين 90 تا 110 تومان بازاي هر کيلووات ساعت خريداري شده و قرارداد خريد تضميني تا 5 سال منعقد خواهد شد. صورت وضعيت برق توليدي در طبقه ديون ممتاز بوده و در پايان هر ماه به شرکت توانير ارسال و در کمتر از 15 روز توسط اين شرکت پرداخت مي شود.

چندي پيش نيز هوشنگ فلاحتيان در خصوص تامين سوخت اين نيروگاه ها گفته بود: بر اساس مقررات جديد، تا ۵ سال گاز طبيعي به صورت مجاني و رايگان در اختيار نيروگاه‌هاي برق مقياس کوچک قرار داده مي شود. وي با اشاره به خريد نيرو برق توليدي اين واحدهاي نيروگاهي به صورت تضميني، اظهار داشت: مصوبه‌اي قرار است ارائه شود که با اين نوع نيروگاه‌ها همچون نيروگاه‌هاي دولتي رفتار شود

 


1394/9/7


7/9/1394
مديرعامل شرکت مادرتخصصي توانير با اعلام اين موضوع گفت: به زودي آيين نامه صادرات برق توسط بخش خصوصي رونمايي مي شود تا شرايط براي سرمايه گذاري بخش خصوصي فراهم شود. توانير با بررسي هاي فني صورت گرفته نقاطي را براي احداث نيروگاه ها پيش بيني کرده است.


7/9/1394
چهارم آبان ماه 94 توانير ابلاغيه اي را صادر نمود که بر مبناي آن خريد تضميني برق از نيروگاه هاي مقياس کوچک کارکرده و دست دوم در کشور ممنوع شد. اين مصوبه احداث مولدهاي توليد پراکنده کارکرده را در کشور را مشکل ساز کرده و عملا مانع از نصب و بهره برداري از آنها خواهد شد. کردي قول داده که براي شرکت هايي که از قبل خريد کرده اند مشکلي بوجود نخواهد آمد.


7/9/1394
بنا به گفته هيئت ژاپني در سي امين کنفرانس بين المللي برق،شرکت هاي خدمات انرژي در ساختمان (اسکو) در ايران به دليل بهره بالاي بانکي سودهي ندارند. در ژاپن براي حمايت از اين شرکت ها به آنها وام با بهره پايين داده ميشود و از حمايت هاي دولتي برخوردارند اما در ايران اگر حمايت هاي دولتي نباشد به دليل بهره بالاي وام ها، شرکت هاي اسکو نميتوانند در درازمدت فعاليت داشته باشند و به مشکلات اساسي برخواهند خورد.


19/8/1394
محققان با ترکيب نانوبلورها و مواد آلي موفق به طراحي و ساخت پنل خورشيدي شدند که قادر است با کارايي بالاتر الکتريسيته توليد کند. اين پنل به دليل امکان تبديل پرتوهاي مادون قرمز به الکتريسيته، 30 درصد بيشتر از پنل‌هاي رايج کارايي دارد.


19/8/1394
امروزه که سوخت هاي فسيلي به عنوان يکي از عوامل آلايندگي و افزايش گرماي زمين معرفي شده اند، جايگزيني انرژي هاي پاک از جمله انرژي خورشيدي با آنها مي تواند ضمن کمک به محيط زيست و ذخيره منابع زيرزميني، در کاهش هزينه هاي مصرف کنندگان نيز تاثير به سزايي داشته باشد.


 راهکار بيمارستان هوشمند در يکي از بيمارستانها اجرا ميشود

 

به گزارش خبرگزاري مهر، اين راهکار که هم اکنون در حال توليد و پياده سازي است در هفتمين همايش مديريت بيمارستاني مطرح شد و قرار است تا پايان سال پياده سازي آن تکميل مي شود.

براي مطالعه شرايط به اين صفحه مراجه فرماييد .

 


 

میزبانی وب توسط شرکت پشتیبانان شبکه