•   درباره شرکت
 • شرکت دانش بنيان توسعه نيروگاهي توان گستران افق متشکل از کادر علمي و مهندسين مجرب در صنعت برق بوده و اين شرکت با هدف ارائه فناوري هاي نوين در زمينه مهندسي برق تاسيس شده است. توانمندي بالاي اعضاي فني شرکت، کادر مجرب در مديريت مجموعه، استفاده از نفرات متخصص و کارآمد، انگيزه بالاي اعضاي شرکت و استفاده از مشاوران قدرتمند و متخصص مسير ما را در رسيدن به اهدافمان کوتاه کرده و توانمندي ما گستره وسيعي از فعاليتها در زمينه صنعت برق را پوشانده است.

   

  شرکت دانش بنيان توسعه نيروگاهي توان گستران افق با ايده گسترش اهداف صنعت برق در زمينه هاي تحقيقاتي، مشاوره اي و اجرايي و با بهره گيري از نفرات مجرب در زمينه صنعت و نيز اعضاي هيئت علمي دانشگاه­ها در سال 1387 تاسيس شده است. هدف بلند مدت اين مجموعه ايجاد يک بستر مناسب براي ارتباط هرچه بيشتر دانشگاهيان، صنعتگران و تجار مي­باشد.

   

  از بدو تاسيس، اين شرکت فعاليت خود را در زمينه توليد پراکنده شروع نمود، در ادامه و پس از انجام پروژه­هاي متعدد مشاوره سرمايه­ گذاري در زمينه توليد پراکنده در سال 1388 فعاليت خود را در بخش طراحي و توليد مبدل ­هاي الکترونيک قدرت آغاز کرد. همزمان با اين موضوع و با افزايش تعداد کادر فني خود، در دو زمينه اتوماسيون صنعتي و طراحي تاسيسات برقي و مکانيکي نيز شروع به فعاليت نمود که نتيجه آن علاوه بر افزايش تجارب تيم فني، ايجاد موقعيت براي شروع فعاليت­هاي ديگر بود.

   

   

   

  با استناد به احكام مرتبط در سند چشم‌انداز، تصريح بند «د» ماده 17 قانون برنامه پنجم توسعه كشور در رابطه با نقش حمايتي دولت در ايجاد بازار فناوري دركشور و همچنين مصوبه هيات عامل صندوق نوآوري و شكوفايي درخصوص كمك به شكل‌گيري بازار فناوري،شبكه فن‌بازار ملي ايران با همكاري صندوق نوآوري و شكوفايي طرح «توسعه بازار دانش بنيان» را به منظور ايجاد بازارهاي جديد و توسعه بازارهاي فعلي محصولات شركت‌هاي دانش‌بنيان سراسر كشور اجرا مي‌نمايد.

   

  شرايط تسهيلات

   

  - ميزان تسهيلات متناسب با حجم مالي قراردادهاي منعقد شده و وضعيت اعتباري خريداران مي‌باشد.

  - اعطاي تسهيلات به ميزان حداكثر 70% مبلغ قرارداد يا ارزش محصولات تحويلي خواهد بود.

  - سقف اعطاي تسهيلات به هر شركت خريدار 5 ميليارد ريال مي‌باشد.

  - دوره بازپرداخت تسهيلات حداكثر 30 ماه مي باشد.

  - نرخ بهره سالانه حداقل 12 درصد مي باشد.

   

  شرايـط خريـدار

   

  - خريدار بايد داراي شخصيت حقوقي خصوصي يا تعاوني (شرکت يا مؤسسه غيردولتي و غيرعمومي) بوده و يا داراي شخصيت حقيقي با صلاحيت تاييد شده در نظام‌هاي قانوني مانند پزشكي، مهندسي، صنفي و ... و يا مراجع رسمي كشور (جهاد كشاورزي، اتاق بازرگاني و ..) باشد.

  - وضعيت اعتباري خريدار به‌عنوان گيرندة تسهيلات، قابل قبول ارزيابي شود.

  - تضامين و وثايق مورد نياز، بر اساس نتيجة اعتبارسنجي خريدار تأمين شود.

  - خريدار،گيرنده و متعهد تسهيلات ليزينگ است اما وجوه مربوطه مستقيماً به فروشنده پرداخت مي شود.

  - خريدار، کاربر يا استفاده‌کنندة نهايي محصول باشد.(در صورت تاييد هيات عامل صندوق، صادركنندگان يا توزيع‌كنندگان محصولات دانش بنيان نيز مي توانند تحت پوشش خدمات اين طرح واقع شوند.)

   

   

   در حال حاضر اين مجموعه فعاليت خود را در زمينه­ هاي زير گسترش داده­است:

   

   

  • توليد پراکنده و انرژي هاي نو
  • الکترونيک قدرت
  • سيستم مديريت هوشمند ساختمان
  • سيستم هاي انرژي و بهينه سازي مصرف انرژي
  • اتوماسيون صنعتي
  • تاسيسات الکتريکي و مکانيکي
  • مشاور سرمايه گذاري

   

  میزبانی وبتوسط شرکت پشتیبانان شبکه