•   محصولات
 •   اتوماسيون صنعتي
 •   HMI
 • HMI :

   

  HMI مخفف عبارت Human Machine Interface است و به معناي واسطه بين انسان و ماشين مي باشد. از آن براي مانيتور كردن و مشاهده پارامترهاي دستگاههاي صنعتي مثل PLC و اينورتر و.... استفاده مي شود. HMIدر واقع يك مانيتور LCD است كه مي توان آن را برنامه ريزي نمود و همچنين به كمك آن مي توان پارامترهاي مختلف را تغييرداد و سيستم را كنترل نمود.

  معمولاً PLC ها داراي پورتهاي ارتباطي صنعتي هستند كه به كمك آن مي توانند با ساير دستگاهها ارتباط برقرار كنند كه اين امر باعث تسريع در امر تبادل اطلاعات مي گردد و امكان كنترل دقيق تر را به PLC مي دهد امروزه استفاده از PLC در صنايع و کارخانه ها رو به افزايش است و بايستي برقکاران صنعتي طرز استفاده از آن را بدانند. درواقع هر سيستم نياز به کنترل دارد.

   

   

  چرا براي مانيتورينگ و كنترل خطوط توليد و دستگاههاي صنعتي از HMI استفاده مي گردد؟

  تا مدتي پيش براي امور فوق از كامپيوتر استفاده مي شد ولي نرم افزارهاي كامپيوتري آسيب پذير هستندو هر از گاهي دچار ويروس مي گردند كه اين امر باعث صدور فرامين اشتباه گشته و ميليون ها دلار ضرر اقتصادي براي كمپاني هاي آمريكايي و اروپايي به همراه داشته است. لذا براي كنترل و مانيتورينگ دستگاه ويژه اي به نام HMI طراحي شد.

   

  مشخصات كلي HMI:

   

  * داراي صفحه تاچ اسكرين و LCD نوع TFT در مدل 10 اينچ

  *ارتباط سريال از طريق دو پورت بصورت همزمان (RS-232,RS-485)

  *شبيه سازي (سيمولاتور) on-line/off line 4-

  * پورت USB براي ارسال و دريافت برنامه

  *امكان ذخيره سازي اطلاعات بصورتrecord

  * قابليت slave بودن در يك شبكه مانيتورينگ

  *داراي ماكرو جهت انجام محاسبات و اعمال منطقي

  *قابل اتصال به انواعplc

  *قابل اتصال به اينورتر، سرو درايوو هر وسيله داراي پورت RS-485 10-

  *قابليت نمايش اطلاعات بصورت منحني يا نمودار

   

   

   

  شرکت دانش بنيان توان گستران افق ، مفتخر است به عنوان مجري و طراح سيستم هاي اتوماسيون صنعتي ، و بعنوان يكي از شركتهاي موفق در اين زمينه ، با کليه هموطنان عزيز و مالکين کارخانجات در زمينه هاي طراحي و اجراي پروژه هاي اتوماسيون صنعتي طراحي ، نصب و راه اندازي سيستم هاي اتوماسيون صنعتي مبتني بر plc - اتوماسيون دستگاه ها - راه اندازي خط توليد کارخانجات - نصب سيستمهاي خورشيدي (سولار) - طراحي سيستم ارت-اتوماسيون ساختمان و... همکاري نمايد .

  تماس

  میزبانی وبتوسط شرکت پشتیبانان شبکه