•   اخبار

 • 7/9/1394
  مديرعامل شرکت مادرتخصصي توانير با اعلام اين موضوع گفت: به زودي آيين نامه صادرات برق توسط بخش خصوصي رونمايي مي شود تا شرايط براي سرمايه گذاري بخش خصوصي فراهم شود. توانير با بررسي هاي فني صورت گرفته نقاطي را براي احداث نيروگاه ها پيش بيني کرده است.


  7/9/1394
  چهارم آبان ماه 94 توانير ابلاغيه اي را صادر نمود که بر مبناي آن خريد تضميني برق از نيروگاه هاي مقياس کوچک کارکرده و دست دوم در کشور ممنوع شد. اين مصوبه احداث مولدهاي توليد پراکنده کارکرده را در کشور را مشکل ساز کرده و عملا مانع از نصب و بهره برداري از آنها خواهد شد. کردي قول داده که براي شرکت هايي که از قبل خريد کرده اند مشکلي بوجود نخواهد آمد.


  7/9/1394
  بنا به گفته هيئت ژاپني در سي امين کنفرانس بين المللي برق،شرکت هاي خدمات انرژي در ساختمان (اسکو) در ايران به دليل بهره بالاي بانکي سودهي ندارند. در ژاپن براي حمايت از اين شرکت ها به آنها وام با بهره پايين داده ميشود و از حمايت هاي دولتي برخوردارند اما در ايران اگر حمايت هاي دولتي نباشد به دليل بهره بالاي وام ها، شرکت هاي اسکو نميتوانند در درازمدت فعاليت داشته باشند و به مشکلات اساسي برخواهند خورد.


  19/8/1394
  محققان با ترکيب نانوبلورها و مواد آلي موفق به طراحي و ساخت پنل خورشيدي شدند که قادر است با کارايي بالاتر الکتريسيته توليد کند. اين پنل به دليل امکان تبديل پرتوهاي مادون قرمز به الکتريسيته، 30 درصد بيشتر از پنل‌هاي رايج کارايي دارد.


  19/8/1394
  امروزه که سوخت هاي فسيلي به عنوان يکي از عوامل آلايندگي و افزايش گرماي زمين معرفي شده اند، جايگزيني انرژي هاي پاک از جمله انرژي خورشيدي با آنها مي تواند ضمن کمک به محيط زيست و ذخيره منابع زيرزميني، در کاهش هزينه هاي مصرف کنندگان نيز تاثير به سزايي داشته باشد.


  19/8/1394
  منابع انرژي از مهم ترين عوامل و عناصر توسعه پايدار است؛ محدوديت و اتمام پذير بودن منابع فسيلي و رشد روزافزون و لجام گسيخته مصرف انرژي، آينده بشر را با تهديدهاي جدي مواجه کرده و از اين رو استفاده از انرژي هاي تجديدپذير در سبد انرژي کشورهاي مختلف جهان در اولويت قرار گرفته است.


  19/8/1394
  معاون مديريت مصرف شرکت توانير با اشاره به نقش موثر بهينه سازي مصرف انرژي گفت: از حدود پنج ميليون کولر گازي کشور اگر سالانه فقط حدود دو ميليون اين تعداد سرويس شود، حدود يکهزار مگاوات از نياز مصرف برق در اوج پيک فصل تابستان کاهش مي يابد.


  19/8/1394
  حميدچيت چيان با ارسال نامه اي به معاون خود نسبت به کمبود احتمالي برق در زمستان هشدار داده است و از وي خواسته است تا تمهيدات لازم را در اين خصوص انجام دهد. مصرف برق در پاييز و زمستان به کمترين مقدار خود مي رسد تا جايي که به نصف پيک مصرف برق تابستان کاهش مي يابد با اين وجود در صورت کمبود گاز و قطعي آن همين مصرف به بيش از 40 هزار مگاوات مي رسد.


  19/8/1394
  پانزدهمين نمايشگاه بين المللي صنعت برق ايران با حضور چيت چيان، فلاحتيان، کردي و... در محل نمايشگاه هاي بين المللي تهران آغاز بکار کرد. نمايشگاه بين المللي برق به عنوان بزرگترين رخداد صنعتي و تجاري صنعت برق ايران امسال با استقابل گسترده کشورهاي خارجي در ايران روبه رو بوده است.


  19/8/1394
  فرماندار اهر از سرمايه گذاري يک ميليارد دلاري يک شرکت ترکيه اي در صنعت برق اين شهرستان خبر داد.

  صفحه قبل

  | 1 / 2 |

  صفحه بعد

  میزبانی وبتوسط شرکت پشتیبانان شبکه