•   اخبار
 • سرمايه گذاري يک ميليارد دلاري خارجي براي توليد 400 مگاوات برق بادي در ايران

  به گزارش برق نيوز محمد عابدي در جمع مسئولان ادارت و نهادهاي اين شهرستان افزود: اين شرکت ترکيه اي براي توليد برق در منطقه سامبران به علت برخورداري از شرايط مناسب جغرافيايي و واقع در مسير باد براي توليد 400 مگاوات برق 60 توربين بادي نصب خواهد کرد.

  وي اظهار کرد: با اين حجم سرمايه گذاري علاوه بر توليد نيروي برق در منطقه، براي تعدادي از بيکاران نيز زمينه هاي شغلي ايجاد خواهد شد.

  عابدي با تاکيد بر اينکه از سرمايه گذاري در راستاي اشتغالزايي در شهرستان اهر حمايت مي شود، گفت: با توجه به اينکه يکي از دغدغه هاي دولت موضوع اشتغال است در اين راستا عزم مسولان شهرستان نيز ايجاد اشتغال با حمايت از سرمايه گذاران داخلي و خارجي است.

  وي، از آماده شده کارخانه معدن مس انجرد که توسط بخش خصوصي در حال احداث است خبر داد و گفت: با حل مشکلات پيش رو اين واحد توليدي در آينده نزديک افتتاح مي شود.

  عابدي همچنين از پيگيري احداث کارخانه آهک هيدراته که در سفر رياست جمهوري کلنگ زني شد خبر داد و افزود: با بهره برداري از اين کارخانه مواد مورد نياز معادن مس و آلومينيم تأمين خواهد شد.

  وي، با اشاره به هدررفت آب در کانال پاياب سد ستارخان و جلوگيري از مصرف بي رويه آب، از پوشش انهار، لوله گذاري و تجهيز باغات به سيستم آبياري نوين جهت صرفه جويي در مصرف آب در بخش کشاورزي شهرستان اهر خبر داد.

  شهرستان اهر با جمعيت 150 هزار نفر داراي دو بخش، دو شهر، 9 دهستان و 302 روستا که 179 روستاي آن بالاي 20 خانوار است.

  اين شهرستان در 110کيلومتري شمال شرق تبريز واقع است که 65 درصد جمعيت آن شهرنشين و 35 درصد روستائي است.


  1394/8/19

  میزبانی وبتوسط شرکت پشتیبانان شبکه