•   اخبار
 • صرفه جويي هزارمگاواتي برق با سرويس 40 درصد کولرهاي گازي

  عليرضا احمدي يزدي روز دوشنبه در سمينار باز آموزي نصابان و سرويسکاران لوازم خانگي گيلان در رشت با اشاره به نقش نصابان و سرويسکاران لوازم خانگي در مصرف انرژي تصريح کرد: به ازاي هر کولر گازي سرويس شده ، 300 وات انرژي کاهش مصرف دارد.

  وي تعداد مشترکان برق کشور را بيش از 32 ميليون و 200 هزار مشترک عنوان و اضافه کرد: با اقدامات انجام شده و تعامل و همکاري مشترکان با شرکت توزيع برق امسال تابستان را بدون مشکل و خاموشي گذرانديم.

  احمدي يزدي همچنين مصرف انرژي را در افزايش آلايندگي هوا موثر دانست و اظهار کرد: به ازاي هر کيلو وات انرژي که مصرف مي شود ، 922 گرم انواع گازهاي آلاينده به ويژه دي اکسيد کربن وارد محيط مي شود.

  احمدي يزدي بيان کرد: به ازاي سرويس سه کولر گازي در يکساعت يک کيلوگرم گازهاي آلاينده کمتر وارد محيط زيست مي شود.

  وي به اهميت آموزش و بهينه سازي مصرف مشترکان اشاره و تصريح کرد: اگر کالاي استاندارد و با مصرف انرژي پايين اما با قيمت بالاتر خريداري شود، در زمان مصرف اين تفاوت قيمت جبران خواهد شد.

  وي با بيان اين که ميزان مصرف برق براي تابستان امسال 52 هزار و 500 مگاوات پيش بيني شده بود، اظهار کرد: با آموزش هاي همگاني و همکاري مشترکان برق به ويژه در بخش هاي کشاورزي ، صنعت و خانگي اين رقم به 50 هزار و 200 مگاوات کاهش يافت و اين موضوع باعث شد در تابستان در اوج مصرف امسال خاموشي نداشته باشيم.

  وي تصريح کرد: تعمير و سرويس صحيح جلب رضايت مشترکان و هم کاهش مصرف را به دنبال دارد.

  دبيرکل انجمن صنايع لوازم خانگي ايران نيز در اين سمينار گفت: بايد بيش از گذشته به دنبال توسعه توليدات صادرات گرا باشيم و براي گسترش توليد بر محور صادرات برنامه ريزي کرده و آن را ترويج دهيم.

  حبيب الله انصاري با اشاره به نقش کيفيت کالا در اقبال خريدار افزود: بايد مقوله تضمين کيفيت را شعار اصلي قرار دهيم .

  وي اظهار کرد: خدمات پس از فروش به معناي اين نيست که اگر کالايي خريداري شود، پس از مدت کوتاهي در آن عيب و اشکالي ديده شود؛ بلکه اين خدمات بايستي به معناي پشتوانه براي تضمين کيفيت باشد.

  مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق گيلان نيز گفت: شرکت توزيع نيروي برق استان بيش از 27 هزار کيلومتر شبکه فشار ضعيف و 20 کيلو ولت و بيش از 17 هزار پست برق دارد که از طريق 20 امور توزيع به يک ميليون 300 هزار مشترک خدمات مي دهد.

  گردهمايي يکروزه بازآموزي نصابان و سرويسکاران لوازم خانگي الکتريکي برودتي روز دوشنبه در رشت برگزار شد.


  1394/8/19

  میزبانی وبتوسط شرکت پشتیبانان شبکه