•   محصولات
 •   اتوماسيون صنعتي
 •   PLC
 • PLC :

   

  کنترل کننده نرم افزاري است که در قسمت ورودي اطلاعاتي را به صورت باينري دريافت و آنها را طبق برنامه ايي که در حافظه اش ذخيره شده پردازش مي نمايد و نتيجه عمليات را نيز از قسمت خروجي به صورت فرمان هايي به گيرنده ها و اجرا کننده هاي فرمان ارسال مي کند.

  معمولاً PLC ها داراي پورتهاي ارتباطي صنعتي هستند كه به كمك آن مي توانند با ساير دستگاهها ارتباط برقرار كنند كه اين امر باعث تسريع در امر تبادل اطلاعات مي گردد و امكان كنترل دقيق تر را به PLC مي دهد امروزه استفاده از PLC در صنايع و کارخانه ها رو به افزايش است و بايستي برقکاران صنعتي طرز استفاده از آن را بدانند. درواقع هر سيستم نياز به کنترل دارد.

  در سيستم هاي صنعتي 2 نوع کنترل وجود دارد.

  -1سخت افزاري(مدارات فرمان الکتريکي)

  -2 سيستم هاي PLC خود به 2 گروه تقسيم مي شوند : سيستم هاي کنترلي گسترده DCS ، کامپيوتر هاي شخصي IPC

   

  نقش plcدر اتوماسيون صنعتي :

   

  *كنترل بهتر فرآيندهاي توليد

  *سرعت و دقت عمل بالا

  *توانايي خواندن انواع ورودي‌ها ي ديجيتال،آنالوگ و فركانس بالا

  *توانايي انتقال فرمان به سيستم‌ها و قطعات خروجي نظير مانيتورهاي صنعتي ، موتور، شير‌برقي ، ...

  *امكانات اتصال به شبكه

  *ابعاد بسيار كوچك

  *سرعت پاسخگويي بسيار بالا

  *ايمني ، دقت و انعطاف پذيري زياد

  *شبکه کردن PLC ها و امکان مديريت آنها با يک کامپيوتر مرکزي

   

  موارد کاربرد و مزاياي استفاده ازPLC :

   

  *کنترل هر گونه ماشين و وسيله برقي

  *کنترل هر سيستم خط توليد

  *کنترل فرمان مدار CNC (ماشين هاي فرز پيشرفته )

  *سيم بندي سيستم‌هاي جديد در مقايسه با سيستم‌هاي كنترل رله‌اي تا 80ظھ كاهش مي‌يابد.

  *از آنجاييكه PLC توان بسيار كمي مصرف مي‌كند، توان مصرفي بشدت كاهش پيدا خواهد كرد.

  *توابع عيب ياب داخلي سيستم PLC ، تشخيص و عيب‌يابي سيستم را بسيار سريع و راحت مي‌كند.

  *برعكس سيستم‌هاي قديمي در سيستم‌هاي كنترلي جديد اگر نياز به تغيير در نحوه كنترل يا ترتيب مراحل آن داشته باشيم، بدون نياز به تغيير سيم‌بندي و تنها با نوشتن چند خط برنامه اين كار را انجام مي‌دهيم. در نتيجه وقت و هزينه بسيار بسيار اندكي صرف انجام اينكار خواهد شد.

  *در مقايسه با تابلو‌هاي قديمي در سيستم‌هاي مبتني بر PLC نياز به قطعات كمكي از قبيل رله ، كانتر، تايمر، مبدل‌هاي A/D و D/Aو... بسيار كمتر شده است. همين امر نيز باعث شده در سيستم‌هاي جديد از سيم‌بندي، پيچيدگي و وزن تابلو‌ها به نحو چشمگيري كاسته شود.

  * PLCها استهلاک مکانيکي ندارند بنابراين علاوه بر عمر بيشتر، نيازي به تعميرات و سرويس هاي دوره اي نخواهند داشت.

  *بر خلاف مدارات رله کنتاکتوري، نويزهاي الکترونيکي و صوتي ايجاد نمي کنند.از آنجاييكه سرعت عملكرد و پاسخ‌دهي PLC در حدود ميكرو‌ثانيه و نهايتا ميلي ثانيه است، لذا زمان لازم براي انجام هر سيكل كاري ماشين بطور قابل ملاحظه‌اي كاهش يافته و اين امر باعث افزايش ميزان توليد و بالا رفتن بازدهي دستگاه مي‌شود.

  *ضريب اطمينان و درجه حفاظت اين سيستم‌ها بسيار بالا تر از ماشين‌هاي رله‌اي است. وقتي توابع كنترل پيچيده‌تر و تعداد I/O ها خيلي زياد باشد، جايگزين كردن PLC بسيار كم ‌هزينه‌تر و راحت‌تر خواهد بود.

   

  شرکت دانش بنيان توان گستران افق ، مفتخر است به عنوان مجري و طراح سيستم هاي اتوماسيون صنعتي ، و بعنوان يكي از شركتهاي موفق در اين زمينه ، با کليه هموطنان عزيز و مالکين کارخانجات در زمينه هاي طراحي و اجراي پروژه هاي اتوماسيون صنعتي طراحي ، نصب و راه اندازي سيستم هاي اتوماسيون صنعتي مبتني بر plc - اتوماسيون دستگاه ها - راه اندازي خط توليد کارخانجات - نصب سيستمهاي خورشيدي (سولار) - طراحي سيستم ارت-اتوماسيون ساختمان و... همکاري نمايد .

  تماس

  میزبانی وبتوسط شرکت پشتیبانان شبکه